2014. november 19., szerda

Párbaj vétségért elítélték Horthy Istvánt a kormányzó fiát 1

                                                                             1

1924 november 27-i hír szerint a múlt év- 1923- tavaszán ifjú Horthy
István és ifj. Végly György földbirtokos egymással párbajozott.
Az ok az volt hogy Horthy István összeszólalkozott egy mulatságon
a földbirtokossal. A párbaj során mindketten könnyebben megsérültek.
A budapesti királyi ügyészség párbajvétség címen eljárást indított
ellenük. A büntetőtörvényszéken dr. Vásárhelyi Béla ítélőtáblai bíró
tanácsa november 26-án felelősségre vonta őket a bizonyítási eljárás
után ifj. Horthy Istvánt 4 napi Végly Györgyöt két napi államfogházra
ítélte. Úgy az ügyész, mint a vádlottak megnyugodtak az ítéletben és
így az jogerős lett.

                                                          Vége

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése