2014. november 24., hétfő

Dalolnak a katonák az I. világháborúban 4

                                                                            4

Szendrey Zsigmond főgimnáziumi tanár küldött katona nótákat,
amellyel a hajdufiuk indultak ama nevezete Csonka Torony környé-
kéről a feltöltött csegődi uton keresztül a különböző harcterekre.

                                                          Petár-nóták 

                       1. Gyászba borult Magyarország királya,
                           lehullott a kertje kétszép virága,
                           ahány könnycsepp két szeméből kicsordúl,
                           annyi akó vért csapolunk a rácbül.
           
                      2. Bombavetők komitácsik fajzatja,
                          most a magyar emberségre tanítja,
                          Petár királyt kergetjük a fenébe,
                          mint a bomba, ugy szétpukkad mérgébe.

                    3.  Hercegasszony, fent a magas egekbe´
                         áldást kér a vitéz magyar seregre,
                         gyilkos rácot juttatja a kezünkre,
                         csillagokból fon koszorut fejünkre.


                                                            II.

                       Ferencz Jóska hadat üzent Petárnak,
                       vége lesz már a kutya Szerbiának,
                       jöhet aztán a muszka is melléje,
                       majd eljön a Vilmos császár eléje.

                                                           III.

                              1. Ferncz Jóska azt  izente,
                                  elfogyott már a türelme,
                                  masirozzunk Szerbiába,
                                  orgyilkosok országába,
                                  éljen a haza!

                            2.   Ha még egyszer azt izeni,
                                  mindnyájunknak el kell menni,
                                  Karagyorgyét elkergetni,
                                  a szerbeket jól elverni,
                                  éljen a haza!

                                                      IV.

                                Elindult a gőzbika
                                véle a sok katona,
                                megyünk, megyünk Szerbiába
                                disznópásztor Petár király országába.
     
                                                     V.

                                Petár király belgrádi zsibvásáron,
                                új nadrágot vett magának hat dínáron,
                                csupa por az ócska holmi,
                                megyünk, megyünk Rácországba kiporolni.


                                                     VI.

                                Vigyázz, vigyázz te kutya Petár,
                                máskor inkább disznót hízlaljál,
                                mert ha kezünkbe jutsz,
                                istenuccse lógni fogsz
                                a bandáddal.







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése