5
VII.
1. Töltik a csegődi utat,
viszik a magyar fiukat,
viszik, viszik Szerbiába,
Petár király országába.
2. Szaladj Petár, amig lehet
nyakadon a magyar sereg,
úgy elveri a feneked,
tudom, hogy megemlegeted.
VIII,
Petár szerb királynak felütjük az álját,
Pasics urnak kicibáljuk a szakállát,
téged pedig kutya vad rác, ne szült volna édes anyád!
IX.
Arra kérlek, jó manlicher-fegyverem,
hogyha majd a rongyos rácot elverem,
ne töltsetek utolszór meg hiába,
vigyél golyót Petár király hasába.
X
Petár király, a szerb cár, háborusdit játszik,
belémászott a sz...ószba, csak a feje látszik,
˝ Pszt-káld ki, pszt-káld ki, pszt-káld ki belőle!˝
Nem pszt-kálom, egye meg a fene, had vergődjék benne.
XI.
Esik eső karikára
a futó rácok hadára,
valahány csepp esik rája,
annyi átok száll Petárra,
éljen a haza!
XII.
Agyú dörög a zimonyi határon,
magyar zászló van a belgrádi váron,
Petár király vakargatja a fejét,
séj, mert kutya dolog, ha amagyar baka
megköpi a tenyerét!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése