2014. november 24., hétfő

Dalolnak a katonák az I.világháborúban 5

                                                                               5

                                                                              VII.

                                  1. Töltik a csegődi utat,
                                      viszik a magyar fiukat,
                                      viszik, viszik Szerbiába,
                                      Petár király országába.

                                 2. Szaladj Petár, amig lehet
                                     nyakadon a magyar sereg,
                                     úgy elveri a feneked,
                                     tudom, hogy megemlegeted.


                                                                       VIII,

                                     Petár szerb királynak felütjük az álját,
                                     Pasics urnak kicibáljuk a szakállát,
                                     téged pedig kutya vad rác, ne szült volna édes anyád!


                                                                      IX.

                                     Arra kérlek, jó manlicher-fegyverem,
                                     hogyha majd a rongyos rácot elverem,
                                     ne töltsetek utolszór meg hiába,
                                     vigyél golyót Petár király hasába.


                                                                       X

                                    Petár király, a szerb cár, háborusdit játszik,
                                    belémászott a sz...ószba, csak a feje látszik,
                                    ˝ Pszt-káld ki, pszt-káld ki, pszt-káld ki belőle!˝
                                    Nem pszt-kálom, egye meg a fene, had vergődjék benne.

                                 
                                                                       XI.

                                    Esik eső karikára
                                    a futó rácok hadára,
                                   valahány csepp esik rája,
                                   annyi átok száll Petárra,
                                   éljen a haza!


                                                                      XII.

                                 Agyú dörög a zimonyi határon,
                                 magyar zászló van a belgrádi váron,
                                 Petár király vakargatja a fejét,
                                 séj, mert kutya dolog, ha amagyar baka
                                 megköpi a tenyerét!



                             







                 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése