6
XIII.
Szerbiában nincsen már szerb, se Petár,
mind kiverte onnan a honvédhuszár,
ne is legyék, ebadta rác nemzetje,
nem érdemes ez az ország ezekre!
XIV.
Háboruba járok lent Szerbiába,
én vagyok a világ első bakája,
ne sírj, ne sírj Petár király, séhaj recece,
te leszel a főhadnagy ur puccere
XV.
Végig mentünk Szerbiahatárán,
végig vertünk Petár király hátán,
sorra kerítjük a laljánt, muszkát,
utóljára hagyjuk a franciát.
XVI.
1. Visegrádi hegyteteje,
kaszárnya van ráépítve,
a szalontai legények,
a tájt búsúlnak szegények.
2. Haza jönnének, de nem lehet,
mig el nem verjük a szerbeket,
mig a rác Petár szabadságon,
nem pedig Szamosújváron.
Gyorgye-nóták
I
Szerbiában, Szerbiába György herceg,
majd megtanítjuk mi, mert nagyon henceg,
kihúzom az oldalamról bagnétom,
amig csak van, a szerbeket aprítom.
II.
Elhallgatnak majd a vad rác porontyok,
Gyorgye urfi se rázza majd a rongyot,
a korona vad fejébe nem való,
várja Nisben már a disznóhizlaló.
×
Nikita-nóta
Hős Nikita befogta a lovát,
felültette feleségét, kocsisát,
kinyitotta a hintója ablakát,
ugy mondott a kecskéknek jóéjszakát.
Mielőtt bár ki kiakadna ezeken az I.világháborús katona nótákon,
a Monarchia ellenségei is hasonló nótákat énekeltek a magyarok és
az osztrákok és I.Ferenc József császárról és királyról.
Vége
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése