2014. november 24., hétfő

Dalolnak a katonák az I. világháborúban 6

                                                                             6

                                                                           XIII.

                               Szerbiában nincsen már szerb, se Petár,
                               mind kiverte onnan a honvédhuszár,
                               ne is legyék, ebadta rác nemzetje,
                               nem érdemes ez az ország ezekre!


                                                                           XIV.

                             Háboruba járok lent Szerbiába,
                             én vagyok a világ első bakája,
                             ne sírj, ne sírj Petár király, séhaj recece,
                             te leszel a főhadnagy ur puccere


                                                                         XV.
                           
                             Végig mentünk Szerbiahatárán,
                             végig vertünk Petár király hátán,
                             sorra kerítjük a laljánt, muszkát,
                             utóljára hagyjuk a franciát.


                                                                        XVI.


                      1. Visegrádi hegyteteje,
                          kaszárnya van ráépítve,
                          a szalontai legények,
                          a tájt búsúlnak szegények.

                     2. Haza jönnének, de nem lehet,
                         mig el nem verjük a szerbeket,
                         mig a rác Petár szabadságon,
                         nem pedig Szamosújváron.



                                                          Gyorgye-nóták
                       
                                                                       I

                                    Szerbiában, Szerbiába György herceg,
                                    majd megtanítjuk mi, mert nagyon henceg,
                                    kihúzom az oldalamról bagnétom,
                                    amig csak van, a szerbeket aprítom.

                                             
                                                                    II.
 
                                  Elhallgatnak majd a vad rác porontyok,
                                  Gyorgye urfi se rázza majd a rongyot,
                                  a korona vad fejébe nem való,
                                  várja Nisben már a disznóhizlaló.

                                                                    ×

                                                                Nikita-nóta
                             
                                   Hős Nikita befogta a lovát,
                                   felültette feleségét, kocsisát,
                                   kinyitotta a hintója ablakát,
                                  ugy mondott a kecskéknek jóéjszakát.


Mielőtt bár ki kiakadna ezeken az I.világháborús katona nótákon,
a Monarchia ellenségei is hasonló nótákat énekeltek a magyarok és
az osztrákok és I.Ferenc József császárról és királyról.


                                                                   Vége
                                 
         

















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése