2014. november 19., szerda

Jászai Mari a nagy magyar tragika vitézi telket kapott 1

                                                                                  1

A vitézi telken művésznő testvér öccse gazdálkodott , mely 10 h.
melyen házat készül építeni az 1925 március 4-i újsághír szerint.

1933, február 7 Győrből jelenti a tudósító:
Jászai Mari a nagy tragika családjának Rábatamási kúriája hármas
eljegyzés székhelye volt. Jászai József nyugalmazott igazgató-taní-
tó Jászai Mari öccsének István nevű fia eljegyezte Horváth Annát,
Horváth József rábatamási lányát Horváth Anna bátyja Jenő, uradal-
mi intéző viszont eljegyezte Jászai Jolánka nevű lányát, míg Jászai
József harmadik gyermekét, Iluskát- ugyanakkor Keserű János szol-
gabíró jegyezte el.

Ide kívánkozik az a hír is, hogy Jászai Mari a Nemzeti Színház nagy
tragikája 1915 február elején (február 9-i hír) nagy értékű brilliáns
fülbevalóját amely 16 kisebb és két nagyobb brilliánst foglalt ma-
gába, Ziegler Károly tábornagy nejének juttatott el.
A tábornagyné a fülbevalót a Hadsegélyző Hivatalhoz juttatta, hogy
a katonák és özvegyeinek és árváinak alapja javára értékesítsék.
A Hivatal sorsolás útján értékesítette.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése