2015. január 5., hétfő

A kettős mérce 13

                                                                        13

Az erjedést és a nemzeti függetlenedést nem lehetett leállítani a
Szovjetunióban. Ez főleg a Baltikumra érvényes. Gorbacsov reg-
nálása alatt a Baltikumban Észtországban, Lettországban és Litváni-
ában többször zajlott le demonstráció.  Gorbacsov eszébe juttatták
a Molotov-Ribbentrop paktumot Gorbacsov 1987-ben a bolsevik
forradalom ( puccs) évfordulóján azzal indokolta, hogy a Szovjet-
uniónak időt kellett nyernie. Viszont a lettek, észtek és litvánok már
egyre inkább nem elégednek meg a Szovjet Birodalmon belüli nagyobb
kulturális és politikai önállósággal, hanem előtérbe kerül a kiválás.
De ez a folyamat játszódik le a Kaukázus térségében is. Gorbacsov
tűzzel-vassal akarja egyben tartani birodalmát.  De ez egyre inkább
lehetetlen. Eljut odáig, hogy eldönti véget vet az afganisztáni há-
borúnak, mely legvéresebb időpontja 1985-ben, hatalomra kerülése
idejében volt. Egyre több rubelt emésztett fel. Évente 5 milliárdot.
A költségvetés 23% -a a hadi fejlesztésekre és kiadásokra ment el.
Emiatt voltak üresek a boltok és álltak sorban órákat az emberek,
csak hogy élelemhez jussanak. Az országon belül egyre erősödnek
a függetlenedési hangok. De amit már Gorbacsov képtelen és nem
is tud kezelni. A nyugat viszont nem számított és nem volt felké-
szülve a birodalom felbomlására, Az amerikai titkosszolgálatoknak
fogalmuk sem volt hogy mi történik valójában. Afganisztánból 1989
február 15-én vonulnak ki végleg a szovjet megszállók. Gorbacsov
a belső bajokat képtelen volt orvosolni, nem akarta megérteni a nem-
zeti mozgalmakat hogy elegük van Moszkva gyámkodásából.
Nyugat is ambivalens módon állt a Közép -és Kelet-európai válto-
zások elé.  Helmuth Kohl akkori német kancellár a pénzéhes Gor-
bacsovnak 12 milliárd dollárt juttatott. bár ő többet akart.
Gyakorlatilag Gorbacsovot lefizette nyugat azért hogy a német újra
egyesítés és a szatelit államok elengedése megtörténjen, A folyamat
az 1987.ben Reagannal  indult. Ami viszont magát a Szovjetuniót
illeti. Gorbacsov az alkotmányt megszegve , nem volt hajlandó el-
engedni nemcsak a balti, de más nemzetiségeket sem. Ragaszkodva
a birodalom eszméjéhez. Gondolok a csecsnekre, grúzokra, örmé-
nyeke, Gorbacsov alatt indul el az oligarchásodás. Nem 1990-91
után indul el ez a folyamat. 1991-ben  vilniusi tv torony elleni táma-
dásért felelősség terheli Gorbacsovot. Hazugság hogy semmit sem
tudott az egészről. A KGB nem saját szakálára ténykedett. illetve az
osztaga. A litvánokat vádolták meg provokációval. 1990 -ben Nobel-
békedíjjal jutalmazták azért amiért a német újraegyesítés megtörtént,
és hogy a volt kommunista csatlósokat elengedte. Viszont, nem hogy
Nobel-díjat nem érdemelt volna, hanem NÉPÍRTÁSÉRT, EMBERI-
SÉG ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEKÉRT, ALKOTMÁNYSÉR-
TÉSÉRT(mert nem akarta elengedni a volt szovjet tagköztásasá-
gokat) ÉS MÁS EGYÉB BŰNCSELEKMÉNYEKÉRT NEMZET-
KÖZI BÍRÓSÁG ELÉ KELLETT VOLNA ÁLLÍTANI. AZÉRT
AMIT A SAJÁT ÉS MÁS ORSZÁG (AFGANISZTÁN) POLGÁ-
RAI ELLEN ELKÖVETETT. GORBACSOV EGY NEMZETKÖ-
ZI BŰNÖZŐ!
Nem menti az sem hogy 1986-ben Szaharovot szabadon engedte.
De a HAZUG ÉS KÉPMUTATÓ PÉNZVILÁG ÉS A MAGUKAT
DEMOKRATÁNAK HAZUDÓ NYUGAT, GORBACSOV BŰ-
NEI FELETT SZEMET HUNYTAK. Sőt az sem hogy volt párt
társai puccsot szerveztek ellene. S csak kevesen múlott hogy na-
gyobb baj nem történt.

A célom az volt ezzel az írással, hogy bemutassam a szélsőbal-
oldalt a kommunizmust és hogy még Hitleren is túltettek a kom-
munisták és kiszolgálóik,Nem írtam a zsidó verőlegényekről a-
kik Magyarországon az Állam Védelmi Hatóságoknak dolgoztak.
És bosszúra vágytak. Az is tény, hogy voltak zsidók akik Auswitz-
bók vagy más táborból hazajövet azzal fenyegetőztek : ˝Hogy fog
még keresztény vér folyni.! ˝ Ez nem kitaláció, mert szemtanúk
vannak rá. A hazug nyugat, nem akarta valójában a kommuniz.
mus eltűnését. De mivel az USA és a Szovjetunió ellenségek
voltak, se az afgán háborút, sem a gazdasági ,sem a katonai ver-
senyt nem bírták az oroszok. A lakosság éhezett, Bekövetkezett
a bekövetkezhetetlen., Maga az USA sem volt felkészülve arra,
hogy a birodalom összeomlik mint egy kártyavár. A szomorú
az, hogy ma nyugaton sokan vannak akik odáig vannak Marx-
ért és annak embertelen eszméjéért. Főleg a balliberálisok ked
vence.  A nyugat bűnös üzelmei is hozzájárultak a több mint
100 millió halotthoz? Ehhez képest hol volt Hitler uralma?
Nem védem öt. Mert megérdemelte sorsát. Ma is a nyugat az ,
amelyik segít fenntartani egy bűnös és embertelen eszmét, Az-
zal hogy gazdaságilag, cégekkel jelen van nemcsak Kínában,
de Vietnamban és más hasonló típusú országokban. Ezzel a
politikával, a kommunista eszmét hagyja élni. Ebben az
Európai Unió is bűnös. Mert egy nép elnyomó diktatúrát támo-
gat. Nem a volt nácikat kéne akik már szinte nincsenek is
üldözni, hanem a volt kommunista nomenklatúra emberit,akik,
az USA-ba,Izraelbe és más országokba mentek, hívásra. Mint
Németh Miklós. Magyarországon. Erich Honeckert is kienged-
ték Dél-Amerikába. Ahelyett hogy bíróság elé állították volna.
Magyarországon is a mindenkori hatalom szabotálja, hogy a
voltz kommunista elitet bíróság ítélje el. Vígan élnek, a magas
nyugdíjakból. Pozsgait, Szűröst, Németet, és másokat, volt KISZ
vezetőket hagytak szabadon garázdálkodni. Elhitették az os-
toba és nagyon korlátolt közvéleménnyel hogy ők demokraták.
Nem ! Egy kommunista soha sem lesz demokrata. Nincsenek
reform kommunisták, csak olyanok, akik megérezték hogy
forró a talaj a lábuk alatt és előre menekültek. Ezt ette meg a
nép mindenhol, nemcsak nálunk. Ezek bűnözők, akiknek
felelniük kell. És kellett volna.  De mindez valójában egyik
országban sem történt meg, annak ellenére hogy egy-két em-
bert elítéltek pár évre.  Egon Krenzet is. Aki azóta éli világát.
Jó sokáig ült Németországban. Magyarországon az egri sor
tűz perek is nevetségesek voltak.Teljesen komolytalan volt.
Mindenki megúszta,  Magas korra és betegségekre hivatkozva.
Bezzeg ha volt náciról van szó, minimum házi őrizet. Vagy
a végét több éves börtön. Ez a kommunista bűnözőkre nem
vonatkozik sehol a világon. Ezért az Egyesült Államokat ,
az Európai  Uniót is felelősség terheli nem kis mértékben.
És a terrorizmus elterjedéséért is  súlyos felelősség terheli
az Egyesült Államokat, Franciaországot, Nagy-Britanniát,
Németországot és másokat. Ezért nem csak az iszlám ter-
jedése a felelős, hanem a liberális berendezkedés és gon.
dolkodás is hogy a mai helyzet katasztrofális a világban.
És még valami, ami maga is egy abszurdum. A brüsszeli
bíróság a horog keresztet tilalmazza, ellentétben a száz
milliók életét követelő vörös csillag engedélyezésével.
A Munkáspárt 2006 Vajnai Attila féle szélsőséges jelen-
téktelen pártocska írt Brüsszelbe  és kérte az állásfogla-
lásukat. Ennyit a nagyon demokrata bíróságról és az Uni-
óról.  Ilyen szélsőséges liberális gondolkodással a világ a
vesztébe rohan. Míg a fasizmust és nácizmust nagy hang-
gal elítélik, addig a kommunizmust bagatelre veszik. Hiá-
ba jelennek meg könyvek, vagy nagy ritkán filmek a kom-
munizmus rémtetteiről. Szinte el sem ítélik. Sőt az egyik
tv -csatorna a Viasat History az emberi és állati kísérlete.
ket amiket az 1920-as években és később folytattak titokban,
fontos előre lépésnek tartja a szervek átültetésénél, Mert ha
ezekkel nem foglalkoztak volna Sztálin és utódai alatt,akkor
ma a világ alig haladt volna ezek nélkül. Ezt  felnagyítva az em.
bertelenségeket lekicsinyelve ábrázolta a Sztálin alatt foly-
tatott brutális és gyilkos kísérleteket, amikor még Hitler sehol
sem volt. A magát demokratikusnak és liberálisnak beállító
nyugat, nem hazudtolja meg magát a XXI. században sem.

                           



                                   








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése