11
A lázadásokat, a kommunista sajtó a külföldi erőknek tulajdonította.
szovjetellenesnek és ellenforradalminak minősítve a Baltikumban és
a Kaukázusban történteket. A Kaukázusban ráadásul nemcsak az o-
roszok ellen léptek fel,hanem egymással is ellenségesek a mai napig
is az ott élő népek. És nem hagyhatjuk figyelmen kívül az afganisz-
táni bevonulást és háborút. Amit Brezsnyev kezdett el. Hogy az álta-
luk hatalomra segített báb.kormányt támogassák.Mind ideológiailag,
mind fegyveresen.
Ismételten egy dokumentumot közlök és pedig a Szovjetunió Demo-
kratikus Népfrontjának a nyilatkozatát.
Ez az alanti nyilatkozat akkor készült amikor még Brezsnyev volt
a párt főtitkára.
A SZOVJETUNIÓ
DEMOKRATIKUS NÉPFRONTJÁNAK EMLÉKIRAT ÉS
NYILATKOZATA
A Szovjetunió Demokratikus Népfrontjának Emlékirat
Régóta csendben tűrjük a tűrhetetlent.
Miközben országunk a gyarmatosítást ostorozza, ő maga imperia-
lista gyarmatosító hatalommá lett, és határainkon kívűl számos népre
kényszerítette rá akaratát.
Tévesen gyors katonai győzelmet remélve benyomultunk Afga-
nisztánab. Ennek a kis népnek 1,5 milló tagja miattunk menekült el
hazájából.
Az én teszem hozzá e sorok írója hogy 1988-ban már 4.5-5 millióra
emelkedett a menekültek száma.
Az első évek harcai 5000 fiatalunk életét követelték, 10 000 megsebe-
sült. Miért, minek a nevében?
A szocializmus jelszavával országunk olyan államkapitalizmust
fejlesztett ki, amely korlátlan hatalommal rendelkezik. Kendőzetlen
célunk: más országok államrendszerének - ide számítva a nép által
demokratikusan megválasztott rendszereket - befeketítésére, meg-
döntése és behelyettesítése a mi modellünkkel világválsághoz veze-
tett, amely az emberiség egész létét fenyegeti. Ugyan ezt a forgató-
könyvet alkalmazza ma az Egyesült Államok Magyarországgal szem-
ben és másutt a Földön, Csak ma a válságot az Egyesült Államok és
talpnyaló szövetségesei idézik elő és nem magától jött a válság, amely
még mindig tart.
Az államhatalom régóta hazug ígéretekkel, diszkriminatív törvé-
nyekkel és választási bohózatokkal szégenít meg bennünket saját
hazánkban. Polgári jogaink korlátozottabbak, mint az Októberi for-
radalom előtt, korlátozottabbak, mint akármelyik másik országban.
Élelmezésünk, szolgáltatásaink és fogyasztási cikkeink minősége
a legrosszabb a világon, Az árak spekulatívak.
( Ma sem jobb a helyzet ha az EU-t nézem.
Az élelmiszerek mű élelmiszerek és egészségtelenek, még azok is
amelyeket annak mondanak. A választék is csapni való. Sok a ha-
sonlóság ,hiába beszélnek bármit is.A ruházati és műszaki cikkek
kínai és távol-keleti szemét garmadája,)
Fizetésünk kevesebb, mint a fejlett országok munkanélküli-segélye.
Ráadásul az éhezés határán állunk - és mindez a világ leggazdagabb
országában.
Azért jutottunk ide, mert a legmagasabb államvezetésünk kép-
telen reálisan látni a világot, képtelen felfogni és helyesen gyako-
rolni a rárótt hatalmas felelősséget.
Vezetésünk 60 éve gyűjtögeti az általa elkövetett tragikus hibákat.
Nem akarja megérteni, hogy azok nem is hibák, hanem a tekintély el-
vű rendszer mindennapi, elválaszthatatlan alkotó elemei.
Kifogásoltuk a Lengyelországban elkövetett ˝súlyos hibákat˝
(az SZKP-nak a LEMP-hez intézett leveléből), noha a magunk el-
tervezte tekintélyes külföldi kölcsönök segítségével egyidejűleg
megpróbált ˝nagy ugrásból˝ csupán a világ karikaturistái húztak
hasznot. És újra csak ún, hibák tömkelege miatt. Jelenleg hatalmas
méretű a külföldi adósságunk is. A nép tudta nélkül intézkednek.
Csupán a kölcsönök kamatai évi 100 tonna aranyat visznek el,
nem is beszélve az előttünk álló törlesztésekről
Hová vezet a jövő?
Az évszázad utolsó évtizedeiben a korábbinál is kevesebb
ennivalónk és fogyasztási cikkünk lesz, és az árak menthetetlenül
emelkedni fognak. Életszínvonalunk a korábbinál is lejjebb, mé-
lyen az emberi határ alá süllyed. Reális a veszély, hogy legfőbb
vezetésünk kiutat keresve abból a reménytelen helyzetből, amely
felé sebesen haladunk, kijátssza utolsó kártyáját - a fegyvereket,
és egy kézmozdulattal beborít bennünket az atomháború füstjével
és hamujával.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése