2016. június 23., csütörtök

Katyn 1943-1944 13

                                                                                13

Ezután Hájek professzor így folytatja:

       ˝56 éves vagyok, orvosi gyakorlatom folytán már sok mindent
megéltem, de mint cseh sebész tudatában voltam, hogy ezek életem
legnehezebb boncolásai közé fognak tartozni. Mindjárt másnap fel
kerestük a katyni erdőt, ahol asszisztenseivel és néhány polgári sze-
méllyel Buhtz professzor várt minket. A szabad ég alatt és szeren-
csére napos időben mindegyik orvosrésztvevő megkapta a maga bonc-
asztalát, mely olyan volt, amilyen ez például a temetőkben végzett
boncolásoknál szokásos:
két-két fatömbön nyugvófatáblát. Ilyen célra ez is elég.˝
    Ha valaki azt várná, hogy  az orvosok előre kikészített hullákat
kaptak boncolásra, tévedne.      ˝Mindenekelőtt minden orvos meg-
jelölhette azt a tömegsírt, amelyből hullákat akart hozatni, de maga
jelölhette meg a felboncolandó hullát is. Ezután a jegyzőkönyveket
közös orvosi tanácskozáson felülvizsgáltuk. Ennek alapján hivatalos
összefoglaló jegyzőkönyv készült, melyet, amint a már a napisajtóból
ismeretes, én is alá írtam.˝

Ahogy nyilvánosságra kerültek a dolgok a katyni mészárlásokat ille-
tőleg, szerte avilágban nagy felháborodást váltottak ki. Egész Lngyel-
országot a felháborodás hulláma öntötte el és az addig azonosított
halottak névlistáját folyamatosan közló újságokhoz százával érkeztek
a levelek a lakosság minden rétegéből.
    Így például csak két levelet ragadunk ki a sok közül;   egy egykori
tiszt ezredbajtársa, Kiszko őrnagy meggyilkolásának hatása alatt, aki-
nek nevét az egyik halotti listán felfedezte, így ír: ˝Barátomnak ezen
végzetét nem szánta azt a sorsot, hogy a csatatéren katonahalált haljon,
sem az 1914-18 évi világháborúban, sem pedig a bolsevisták elleni
1918-21 évi harcokban. Az 1939 évi háborúban is sértetlen maradt,
hogy azután az orosz fogságban mint a legelvetemültebb bűnözőt
gyilkolják le.
Ezt tették Sztalinnak, ennek az emberi alakot öltött utálatos szörnynek,
a világzsidóság szolgájának teremtményei, ennek a gyilkosnak kezes
eszközei, akihez hasonlót a világ még nem látott.
    Őrnagy, barát és mártír egy személyben - meggyilkolták.
Meggyilkolták olyan módszerrel, amilyent a világ eddig még nem is.
mert és a mai dühöngő háború sem ismer. De ez már így van: ilyet
csak kelet kultúrája tud kitermelni,
csak Sztalin zsidó hóhérlegényeivel.
     Aludj nyugodtan csak kedves Kiszko, az élők és azok a jóakaratú
emberek, akik ezt a gaztettet felfedezték és az egész világnak bemu-
tatták, megfogják bosszulni, mártírhalálodat és fegyvertársaid legyil-
kolását. És ha valakikor Isten, az Úr ítélőszéke elé szólít téged, csak
azt az egyet mond: hogy Katynnál a zsidók ütöttek agyon és kínjaid-
ért minden bűnödet megbocsájtja. Aludj békén, te vértanú
Ezt a gonosztettet eléri a bosszú és büntetés. Halálodban az egész
világ a Kreml arcát és a zsidóság szándékait látja.
Egy napon azonban minden élő fel fog kerekedni, akár agg, akár
gyermek, hogy kővel és fejszével a keleti kísértetet pozdorjává zuz-
za. A zsidóságnak és a kommunizmusnak el kell tűnnie; akkor nyu-
galom lesz, béke és rend lesz a földön és a bűnösök elnyerik bűnteté-
süket. ˝

   Egy Sacha egykori lengyel kapitánynak rokona, aki 1939 óta csak
egyszer kapott tőle életjelet Oroszországból, és pedig Sztanobielszki
fogolytáborból (1940 március 25-én), így ír: ˝Ettől az időtől kezdve
nyoma veszett.
A katyni hírek Sacha hátramaradottjait mélyen megrázták.
És kész vagyok, hogy még ma utnak induljak, hogy számlámat a vörös
hóhérokkal kiegyenlítsem. Ha hasznavehető vagyok, nyomban rendel-
kezésre állok. 26 éves vagyok, erős és egészséges.˝

                                                     





















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése