15
Augusztus 9.
Montenegrói A Magyar Távirati Iroda jelenti: A déli harctéren élénk
támadás támadó hangulat mutatkozik határaink ellen.
Trebinje és Augusztus 8-án az ellenséges csapatok, melyek mint-
Gad ellen. egy 4000 emberből állottak, a trebinjei keleti erőd őr-
sége felé törtek előre. A mi veszteségünk egy tiszt és 31 ember volt,
de az ellenség közül kétszázan maradtak a csatatéren, ezenkívül lát-
ták, hogy az ellenséges csapatok igen sok súlyosan sebesültet vittek
magukkal vissza.
Reggel 9 órakor a montenegróiak támadást kíséreltek meg az Afto-
vác melletti Gad ellen, de éber csapataink jókor észrevették a táma-
dást és bravúrosan visszaverték.
Antivári Szigetvár nevű cirkálónk tegnap Antivári előtt megjelent
bombá- és gránáttűzzel elpusztította az ottani montenegrói radio-
zása. állomást.
Sikeres A kelet és közép-galiciai egész határon az oroszok ma
határ- reggel ismét megkísérelték a betörést területünkre.
harcaink Lovassági csapataikon kívül gyalogsági csapataik is fel-
Közép és vonultak ágyúkkal. Ennek dacára határvédelmi csapa-
Kelet-Ga- taink minden támadást visszavertek. Az ez alkalommal
liciában. bennünket ért veszteségek ismeretlenek, de jelentékte-
lenek. Különösen heves harc fejlődött ki két kozák szotnya ellen.
A megtámadott határőrjárat nemcsak feltartotta az ellenséget, ha-
nem vissza is vette kilenc lovát, amelyeken lovagláshoz értő em-
bereink váratlan támadást intéztek az ellenség ellen. Ez a támadás
a tűz által amúgy is erősen szorongatott kozákokat a harctér gyors
kiürítésére indította, amelyen 90 halottjuk és sebesültjük
maradt. A mieink csodálatos módon egy embert se vesztettek.
Az első Hivatalosan jelentik: A déli hadszínhelyről az a hír érkezett,
ágyúharc hogy a montenegróiak tegnap a Bocche di Cattaróban
Cattaróban. levő Teodo-szakaszra délután 3 óra 40 perckor heves
tüzelést nyitottak meg. Mi viszonoztuk a tüzelést, melyet a mon-
tenegróiak este 6 órakor megszüntettek. Az ő tüzelésük teljesen
hatástalan volt. Sem csapatainkban, sem hadállásunkban semmine-
mű kár nem esett.
A nis- B é c s. Szófián át jelentik, hogy az újszerb lakosság szét-
üskübi rombolta a vasútvonalat, amely Nisből Üszküb felé vezet.
vasút A szerb kormány a legsürgősebben elrendelte a vasút
helyreállítását, a munka már megkezdődött és mostantól egy dan-
dár katonaság őrködik a vasútvonal mentén.
A szerbiai S z ó f i a. A bolgár távirati iroda a szerb sajtóirodától
német Nisből a következő jelentést kapta tegnap:
követ Greisinger német követ a követség személyzetével teg-
távozása. nap a szerb kormány kérésére elhagyta Szerbiát, tekin-
tettel a Szerbia és Ausztria-Magyarország valamint Németország
között beállott hadiállapotra, valamint tekintettel arra, hogy a
szerb kormány Oroszországgal és szövetségeseivel szolidárisnak
jelentette ki magát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése