Kevesen tudják hogy két székely himnusz is van. Az egyik amelyiket ma énekelik. De amely
eltér az eredetitől,melynek szövegét Csanády György írta 1921-ben és zenéjét MichalikKálmán szerezte. De van egy másik is,melynek szövegét Kassai Lajos tb.kanonok és költő
írt. Sajnos ezt a szöveget még nem sikerült megtalálni. Az ezért jelez valamit hogy az Erdélyben
élők se nagyon tudják. A székelyföldi irodalmároktól ennyi év távlatából elvárható lett volna,
hogy utána járjanak. Mert mégis csak róluk és a földjükről szól. Remélem hogy egyszer valaki
aki utána tud nézni,utána néz és közli Kassai Lajos Székely Himnuszát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése