2013. november 11., hétfő

Horthy Miklós

Mióta megtörtént a szobor avatás,azóta nem csillapodnak a kedélyek. A balliberális oldalnak csípi a szemét. Kezdjük ott hogy volt egy összeomlás 1918-ban.Itt a vezetést átvette a dilettáns és hozzá  nem érő Károlyi raccsoló gróf a vezetést. Gyakorlatilag a hozzá nem értésének köszönhetően szinte simám megszállták az országot az új foglalók. Márciusban Kun és a szociáldemokraták létrehozzák a Tanácsköztársaságok. Károlyi megbukik. Beindul a terror a meg nem szállt részeken. Mindent elszednek,földet nem osztanak. Északon vissza vonulnak engedelmeskedve az antant követelésének. Megjelenik augusztusban Horthy mint a nemzeti hadsereg fővezére és a tényleges hatalom az ő kezébe kerül. A vörös terrorra válasz a fehér terror. Természetesen semmilyen terror sem elfogadható. De mit várnak egyesek ha netán a maiak közül valakinek az ősét megkínozták és meggyilkolták volna Szamuely Tibor terror legényei?  A másik Horthy antiszemitizmusa. Igen az volt,de nem volt antiszemitább a környező országokhoz képest. Akkoriban Európában tekintély elvű rendszerek voltak.  Teszem hozzá rögtön hogy az un.demokratikus Csehszlovákia is messze fényévnyire volt a demokráciától. A legrosszabb soruk a magyaroknak volt. Már a 30-as években 1938-ban egy kommunista röpirat szerint Esterházy fasiszta volt és áruló. Más szlovákkal egyetemben. Horthy volt annyira reálpolitikus hogy nem sétált bele Hitler csapdájába,hogy fegyveresen támadja meg délről Cseh-Szlovákiát. Nem volt hajlandó segíteni a németeket a lengyelek elleni háborúban sem.A háború folyamán, nemcsak lengyelek,de szövetséges katonák maradhattak életben és mehettek tovább.Így sok zsidó menekült meg. Természetesen már hallom amint mondják hogy ott volt Kamenyeck-Podolszk 1941. való igaz hogy 10 ezernyi zsidót attak át a németeknek. Az 1944-es megszállással pedig a vidéki zsidóságot deportálták. A kiugrás sem sikerült.Túl lovagias volt a németekkel szemben. Az is tény hogy gratulált Hitlernek a szovjet elleni harcához. Egy ellentmondásos politikus volt.Ő is egyfajta illúzióban ringatta magát. Ott volt az éles kommunista ellenessége. Ami érthető. Az is érthető hogy az ország egy nagyon súlyos megcsonkítás után a revíziót követelte. Nem egy szerűen a politikai garnitúra,hanem a nemzet. Horthy nem szegte meg a Jugoszláv örök barátsági szerződést,mivel a Belgrádi katonai puccsot az angol titkosszolgálat szervezte.És csak akkor indultak meg a csapatok mikor a horvátok kikiáltották a függetlenségüket.A Délvidéki razziát sem Horthy kezdeményezte. Az más kérdés hogy a vádlottak simán megszökhettek.De nem tartom hihetőnek hogy Horthy engedte volna meg. Az is tény hogy súlyos belpolitikai gondok voltak. Nem oldották meg a rengeteg nincstelen vidéken élők ügyét. Ott volt az egészségtelen nagybirtok rendszer. Osztottak földet,csak nagyon keveseknek. Az oktatás színvonala sem volt megfelelő. Ott van a kommunista üldözés. Tegyük hozzá hogy alig pár ezren szimpatizáltak a bolsevik eszmével. Hogy milyen kevesen voltak az az 1944 decemberi Ideiglenes Nemzetgyűlés összehívása bizonyítja. Úgy kellett összekaparni rá az embereket,olyan kevesen voltak. Aztán persze a semmiből milliós létszám lett. Ha összehasonlítjuk Magyarországot a szomszédainkkal,semmivel sem volt rosszabb. Szlovákiában már 1942-ben összeszedik a zsidókat. A Romániához tartozó Transznisztriában százával,ezrével ölik a zsidókat. Nem voltak emberségesek a zsidó-törvények. A magyar gazdaság szinte 100%-ban a németeket szolgálta ki. De sok választása nem volt az országnak. Meg nagy butaságra vall az is hogy simán kiugorhattunk volna a háborúból. A franciáktól a románokig akkor volt sikeres a szembefordulás amikor már a szövetségesek a hátuk mögött voltak. Az technikailag is kivitelezhetetlen hogy a hátamban ott van a német fegyveres erő,a gestapo és minden gond nélkül szembe lehetett volna velük szállni. Ez egy teljes képtelenség.Hitlerék nagyon is figyelték a magyarok lépéseit.Az is tény hogy kormányban is ott voltak a besúgók. Reményi-Schneller Lajos és mások. Vegyük Bulgária esetét. Ez az ország jugoszláv,görög és román területeket kapott. De a szovjet elleni háborúban nem vett részt,hálából hogy felszabadították elődjeik a török alól az országot. Ez nem jelenti azt hogy a cári csapatok ne erőszakoskodtak volna,vagy ne erőszakoltak volna meg nőket.És mégis kommunizmus lett a jutalma.Dél-Dobrudzsát kivéve minden Balkánon elfoglalt területet ki kellett ürítenie. És több mint 11000 zsidót deportáltak akik nem voltak bolgár állampolgárok és nem vették részt a bolgárok oldalán az első világháborúban. Akiket kitüntettek azoknak is csak sárga csillagot kellett viselni. Az is tény hogy német részről nem nehezedett a bolgárokra olyan nyomás mint ránk. Végül is ugyanazt kapták jutalmul a bolgárok mint mi büntetésből. Egyszerűen nem létezett jó vagy rossz megoldás.Magyarország stratégiailag fontos helyen fekszik. A földrajzi fekvést sem szabad figyelmen kívül hagyni. Mielőtt egyesek vádaskodnak,előtte tanulmányozzák a térképeket,a földrajzot. Nagyon is összetett a történet. Aki azt állítja hogy hazánk kimaradhatott volna a háborúból az nem ismeri a történelmet. A Sztálini Vörös Hadsereg akkor is megszállta volna és bolsevizálta volna Magyarországot. Tehát még az sem lett volna mint ami Ausztriával meg történt.    
                                                                               


                                                                            


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése