2016. február 29., hétfő
Ki a felelős Lidice és Ležáky lakóinak lemészárlásáért és a két falunak a megsemmisítéséért? Háborús bűnös-e Edvard Benes?
Egyértelműen mondhatjuk hogy igen Edvard Benes és mind-
azok az emberek akik a merényletet kitervelték és végrehajtották há-
borús bűnösök. És nem hősök, hanem gazemberek. Benes az
általa is létrehozott Csehszlovákiából megszökött és ezzel cserben-
hagyta a népét mint köztársasági elnök, kiszolgáltatva az országát és
népét a németeknek. Tehát áruló. A csehek pedig kollaboránsok voltak.
Tisztelet a kivételeknek.
A Reinhard Heydrich elleni merényletet ő és bandája tervelte ki brit
segítséggel. Nem törődött azzal hogy mik is lesznek a következmények.
Holott nagyon is tisztában volt vele. A cseh ügynökök is tisztába
voltak azzal hogy egyrészt élve nem kerülnek ki, másrészt szőrnyű
megtorlás lesz a következménye. Milyen érdekes hogy se a cseh se a
magyar vagy más történészeknek nem merült fel az, hogy valakit és
valakiket felelősség terhel a két falu lakóinak lemészárlásáért és az
életben maradottak koncentrációs táborba való zárásáért. Változta-
tott-e valamit az a Cseh-Morva Protektorátusban hogy a protektort
megölték? Megrövidítette-e a háborút a merénylet? Mindkettőre
csak nemmel felelhetünk.A merénylők se nemzeti hősök hanem
a nemzet gyilkosai. Nem egy egyszerűen elhibázott döntésről van
szó mint ahogy ezt a cseh történészek állítják, hanem háborús és
népellenes bűncselekményről, Vagyis Edvard Benes háborús bűnös
akinek a vádlottak padján lett volna a helye. Ezt a gyalázatot nem
lehet rendkívüli hőstettnek beállítani. Túl nagy és teljesen felesle-
ges árat kellett ezért fizetnie a cseh népnek. Természetesen a
briteket is háborús bűnösként felelősség terhel. Churchillt és díszes
társaságát is. Erre a gyalázatos cselekményre emlékeznek meg .oly
büszkén a csehek? Persze a németeket teszik felelőssé ami történt és
így Benes a bandája˝ tiszta˝ maradhat. De nem tiszta. Mert az aki gyáván
elmenekül és kilométerekre van a térképről leradírozott hazájától és
gyalázatos bűntettet eszel ki az nem érdemli meg az utódok és az u-
tókor megbecsülését és tiszteletét. A háború utáni gaztettei se marad-
hatnak megtorlatlanul. És ugye hálából Bőst Gabcikovonak nevezték el
a Heindrich elleni merénylet résztvevőjének egyik tagjáról 1948-tól.
Ez pont olyan mint a szerbek részéről Gavrilo Principet nemzeti hősnek
beállítani. Holott ő is csak egy gyilkos volt és nem hős. Azt se szabad
elfelejteni hogy Benes az 1930-as évektől bizonyíthatóan szovjet ügy-
nök volt. 1948-ban a kommunista hatalom átvételkor az NKVD mon-
datta le. Mert hanem mond le mint közölték vele akkor nyilvánosság-
ra hozzák hogy a szovjeteknek kémkedett.
Vége
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése